Lubin - nowe wyzwania

Istotnym kapitałem Lubina są jego obywatele. To dzięki nim nasze miasto tak prędko się rozwija. Ich inwencja, solidność oraz kwalifikacje zawodowe stanowią dobrą prognozę na nadchodzące czasy. Ozdobą naszego miasta jest wciąż jedno z największych i najlepszych polskich przedsiębiorstw KGHM Polska Miedź S.A. Ostatnie lata charakteryzuje również szybki rozwój gospodarczy sektora lubińskiej branży usługowej i handlowej.

Lubin to znaczące na Dolnym Śląsku centrum kultury i sztuki. Tutaj odbywają się regularne imprezy, w których udział biorą najważniejsze gwiazdy polskiej rozrywki. W dwóch galeriach - Zamkowej i Jadwidze - miłośnicy sztuki poznają twórczość najwybitniejszych artystów kraju i Europy. Przy ośrodku kultury Muza powstało wiele kół zainteresowań.

Powszechnie uważa się, że miasto to przede wszystkim budynki, ulice, place i inne obiekty infrastruktury i użyteczności publicznej. Faktycznie jeszcze jednym potrzebnym elementem składowym miasta są tereny zielone, które kształtują jego charakter. Należy przy tym wspomnieć, że dla wielu ludzi żyjących w miastach zieleń miejska jest nierzadko ich wyłącznym łącznikiem ze światem przyrody. Ścieżki przyrodnicze Droga do dębów, Po parkach Lubina i Przez Dolinę Zimnicy w Lubinie pokazują Lubin z innej strony, Lubin jako miasto zielone i ekologiczne.

Lubin - miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu lubińskiego i gminy wiejskiej Lubin. Lubin On-line - lokalny serwis miejski - katalog firm i ogłoszenia. Zapraszamy!

Szczegóły strony www.lubin.on-line.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.lubin.on-line.pl:

Lubin - nowe wyzwania

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 1 Odwiedziny msnbot 1 Odwiedziny googlebot 72

Najnowsze wiadomości: